Reprodukce psů

Reprodukce psů

Určení vhodné doby ke krytí feny bývá pro chovatele mnohdy problémem. Optimální den kryti feny stanovujeme vyšetřením hladiny progesteronu v krvi. Naše laboratoř provádí tato vyšetření od devadesátých let.

Nejjednodušší je dostavit se k odběru krve s fenou na lačno k nám do laboratoře, ale můžeme zpracovat i vzorek, který odebere váš veterinární lékař, pokud jej doručíte dostatečně rychle. Vyšetření se provádí z krevního séra nebo z krevní plazmy.

Doporučuje se první odběr provádět cca 8. den od prvních příznaků barvení. U fen, kde je barvení nevýrazné, je vhodné přijít dříve. Výsledky vyšetření jsou k dispozici ještě týž den, zpravidla do dvou až tří hodin. Termín vyšetření si můžete rezervovat online.

Výsledky sdělujeme elektronicky. Ve výsledcích uvádíme nejen prosté číslo vyjadřující momentální hladinu progesteronu, ale i fázi říje, v které se fenka nachází. Doporučíme vám den krytí nebo při nízké hladině progesteronu termín doporučené kontroly.

Na základě hladiny progesteronu lze určit optimální den krytí maximálně na 24 – 48 hodin dopředu. Pokud je hladina progesteronu u feny nízká, doporučujeme kontrolní vyšetření.

Adresa:

Bubenské nábřeží 306/13, Praha 7