Veterina na dálku?

Kdo, když ne my? Kdy, když ne teď?

Řeč je o dermatologickém vyšetření na dálku. Ve světe i u nás se v humánní medicíně podobný přístup používá už poměrně dlouho. Proč to tedy nemohlo fungovat i u zvířat? Přitom zrovna teď je doba, která osobním kontaktům příliš nenahrává. Jdeme do toho!

Začíná televeterina.

Takže to zkusíme. Nejprve nanečisto, abychom si vyzkoušeli, jaké jsou možnosti a pak uvidíme.

Předpokládáme, že klient si předplatí konzultaci, zašle popis onemocnění, způsob dosavadní léčby a fotografie. Následně se v domluveném čase spojí s veterinářem přes WhatsApp.

Spolu proberou problémy zvířete a prohlídku zasažených míst. Následně veterinář doporučí další postup.

V některých případech bude moci vzorky na vyšetření odebrat sám majitel, jindy se bude muset obrátit na svého veterináře nebo si domluví návštěvu u nás. Podle toho, co mu bude nejvíce vyhovovat.

Co si o tom myslíte?

V tuto chvíli nabízíme bezplatnou konzultaci členům naší dermatologické skupiny na facebooku. Potřebujeme si vyzkoušet, jestli to bude fungovat. Pokud máte o konzultaci zájem, přihlaste se do skupiny.

Co nejpodrobněji pak v příspěvku popište, s čím se váš miláček potýká, případně, jak jste ho dosud léčili. Přidejteostré, dobře osvícené fotografie postiženého místa. Všechny příspěvky ve skupině schvalujeme a neobjeví se tam tedy dřív, než proběhne konzultace.

Vybereme čtyři případy s nimiž se spojíme ve středu 15. a ve čtvrtek 16. dubna v 17:00 a v 17:30.

No a pokud to půjde hladce, spustíme to jako standartní službu.

Další články z veterinární dermatologie


Labvet.cz – laboratoř pro chovatele i veterináře

rezervace online